Predikce realitního trhu na rok 2023

Predikce realitního trhu na rok 2023

Co nás čeká v roce 2023? Jak bude letos vypadat realitní trh? Přinášíme vám několik důležitých myšlenek, které se v roce 2023 na trhu s realitami mohou změnit ve skutečnost.

Situace na hypotečním trhu v roce 2023 bude s vysokou mírou pravděpodobnosti stejně složitá jako v předchozím roce, ne-li ještě složitější. Nezastavitelná inflace, vysoké úrokové sazby a všeobecně zdražování povedou i v tomto roce k ne zrovna ideálnímu rozpoložení realitního trhu.

Počátek roku 2023 bude ve znamení převisu nabídky nad poptávkou, který dozajista přemění snížení cen za nemovitosti v realitu. Jedinou otázkou je, o kolik se ceny nemovitostí reálně sníží. Kolegové z oboru se shodují až na pětinovém poklesu cen za starší domy či byty. Velký nárůst lze v souvislosti s poklesem hypotečního trhu vidět u nájemního bydlení. Pokud jste do dnešního dne váhali s pronájmem vaší nemovitosti, letos bude ta nejlepší doba! Částečně lze očekávat také zvýšení nájmu, které by mělo kulminovat zhruba v polovině roku 2023.

Pokud však stále čekáte na ideální dobu ke koupi nemovitosti, doporučoval bych počkat alespoň ke konci tohoto roku. Pokud se podaří drtivě snížit současný vývoj inflace, tak Česká národní banka určitě sníží své základní úrokové sazby. V tom případě budou hypoteční úvěry o něco levnější a nemovitosti zase krapet dostupnější.

Je třeba si opravdu dobře podchytit čas levných hypoték a stále v budoucnu levnějších nemovitostí. Pokud budete potřebovat poradit od opravdového profesionála v oboru, neváhejte se mi v této věci kdykoliv ozvat.

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.