Platba daně z nemovitých věcí 2023

Daň z nemovitosti

Vlastníte nemovitost? Nevíte, jak je to s placením daně z nemovitých věcí? Omrkněte celou problematiku společně s Dobrou realitkou!

Týká se vás platba daně? A jak to zjistíte?

Daň z nemovitých věcí je povinen zaplatit každý, kdo vlastní určitou nemovitost a případně pozemek. Všichni poplatníci jsou finančním úřadem automaticky kontaktováni.

Výši daně z nemovitých věcí se můžete dozvědět několika způsoby, například prostřednictvím SIPO, e-mailem, složenkou od České pošty anebo případně také datovou schránkou. Informaci o výši daně očekávejte v průběhu letošního května, s největší pravděpodobností hned v prvním týdnu.

Jak zaplatit? Kdy je nejpozdější termín?

Pokud výsledná daň z nemovitosti přesahuje 5 000 Kč, jste povinni zaplatit tuto daň do konce letošního května. Jakmile ale vaše daň přesahuje pětitisícovou hranici, můžete si platbu rozložit do dvou splátek. První jste povinni uhradit do posledního května 2023, druhou po posledního listopadu.

Jak je to s osvobozením od platby daně z nemovitostí?

Mezi nemovitosti, které jsou od této daně osvobozené, patří např. lesy, vodní plochy bez ryb či nemovitosti sloužící neziskovým organizacím (např. školy, knihovny, zdravotnická zařízení atd.). Pokud tedy vlastníte tento typ nemovitostí, předmětná daň se na vás nevztahuje.

Máte jakýkoliv dotaz v rámci platby daně z nemovitosti? Neváhejte se mi kdykoliv ozvat. V rámci konzultací se budeme v Dobré realitce vašemu problému dopodrobna věnovat.

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.