Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti a jak se jim vyhnout

Nejčastější chyby při prodeji nemovitosti

Prodej nemovitosti je náročným a velmi stresujícím procesem, ve kterém lze ještě před samotnou inzercí udělat mnoho školáckých chyb, které mohou vést k finančně špatnému prodeji či rovnou stažení nemovitosti z inzerce. Dobrá realitka vám přináší pohledem makléře několik chyb souvisejících se špatnou inzercí domů, bytů či pozemků. Ponořte se do hlubin správného prodeje vaší nemovitosti!

Špatně nastavená cena

Tu nejzásadnější chybu záměrně vyzdvihujeme na první příčku našeho pomyslného žebříčku. Není horší chybou než špatně nastavená cena za prodej vaší nemovitosti. Při příliš nízké ceně sice urychlíte prodejní proces, vzhledem k okolním inzercím a současnému realitnímu trhu vás může čekat vysoký finanční pád spojený s nízkým malusem a dost možná i nulovou návratností vaší roky hýčkané realitní investice!

Naopak vysoko nastavená cena vede ke zdlouhavému prodejnímu procesu a často i k nemožnosti prodeje vaší nemovitosti. Jak ale nastavit tu správnou cenovou hladinu? Poraďte se s naším realitním makléřem! Díky našim zkušenostem v oboru realit vám můžeme poradit při konečné cenotvorbě, a to z mnoha důležitých hledisek – lokalita, stav, okolní ceny nemovitostí apod.

Mizivá prezentace

Co není vidět, to se bohužel neprodává. Jasně dané a jednoduché realitní pravidlo. Díky správné inzerci napříč různými kanály bude váš prodávaný dům, byt anebo pozemek více vidět, a o to vyšší je pak pravděpodobnost, že osloví toho správného zájemce o koupi.

Nabízíme vám opravdu moderní a všestrannou inzerci. Díky správně nastavené strategii bude vaše inzerce vidět a prodej vaší nemovitosti tak můžeme zkrátit na opravdové minimum. Přesvědčte se sami a poznejte Dobrou realitku.

Nedostatečná administrativní příprava

Správně nastavená cena a vhodná inzerce ještě neznamenají úspěšný prodej vašeho domu, bytu či pozemku. S vaším realitním makléřem si předejte všechny potřebné dokumenty, např. tedy stavební dokumentaci, list vlastnictví, průkaz energetické náročnosti budovy, ale také jednotlivé účty za energie, případně za opravy, které jsou v rámci současných inzercí také velmi důležitým bodem jednání.

Opravy a údržba

Toto už bohužel není v rukou realitního makléře. Nemovitosti ve špatném stavu, případně nemovitosti v žalostné kondici a s vysokou prodejní cenou, mohou odradit vesměs všechny zájemce. Menší estetické opravy a důmyslná údržba nemovitosti přinese lepší veřejné vnímání vaší inzerce a v konečném důsledku může usnadnit také její prodej.

Vyjednávací nepružnost

Realitní makléř je pouhým zprostředkovatelem mezi prodávajícím a kupujícím. V dnešní spíše tržní formě prodejů je pak na kupujícím a prodávajícím snaha o nalezení určitých kompromisů tak, aby se prodej uskutečnil pro dobro všech zúčastněných stran.

(Ne)využití realitního makléře

Člověk znalý realitního trhu přesně ví, co má udělat proto, aby se vaše nemovitost dobře prezentovala, správně inzerovala a také v co nejkratším čase zobchodovala. Využijte naše realitní služby, nabízíme vám komplexní realitní servis. Na tuzemském trhu s nemovitostmi působíme už více než 25 let.

Dobrá realitka – Mgr. Miroslav Pokorný

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.