Kdy potřebujete energetický štítek budovy a jak ho získat?

Průkaz energetické náročnosti budovy

Každý byt či dům je blíže specifikován svou energetickou náročností, respektive prostupností tepla skrze budovu. Energetický štítek je zjednodušený název pro zákonem vyžadovaný dokument, který je nutné předkládat při nákupu či prodeji vaší nemovitosti.

Díky PENB, neboli průkazu energetické náročnosti budov, máte předem představu o tom, kolik v průměru každý rok za užívání budovy zaplatíte. Mezi jednotlivé zkoumané atributy se řadí např. výdaje na vytápění, ohřev vody či osvětlení. Každému objektu je podle jeho energetické náročnosti následně přidělena tzv. energetická klasifikační třída.

PENB a jednotlivé energetické klasifikační třídy

Energetické třídy nemovitostí

PENB neberte na lehkou váhu! Pokud nedoložíte dokument o energetické náročnosti, můžete se potýkat s nepříjemnými problémy. Pro fyzické osoby, které nedoloží PENB, je nastavena pokuta až do výše 100 000 Kč, pro SVJ dokonce až 200 000 Kč.

Potřebujete pomoci se ziskem PENB? Kontaktujte nás. Zajistíme pro vás odpovědného energetického specialistu, a vy se tak vyhnete zbytečným finančním výdajům v budoucnu.

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.