Jak správně vybrat realitní kancelář?

Jak vybrat realitní kancelář

Kupujete anebo prodáváte byt či dům? Transakce skrze realitního zprostředkovatele přináší kýžené ovoce. Jak ale vybrat správnou realitní kancelář? Přinášíme vám užitečné tipy k výběru toho správného realitního zprostředkovatele.

Reputace je základ

Realitních kanceláří a soukromých realitních makléřů je na tuzemském trhu více než dostatek. Zajímejte se o jejich úspěchy! Omrkněte webové stránky, získejte reference a názory od svých známých či od minulých klientů. Čím detailnější informace získáte, tím lépe pro vás v následujícím výběru. Za námi stojí např. více než 25 let zkušeností na trhu či více než 260 prodaných nemovitostí. Nevěříte? Mrkněte zde!

Úzká specializace

Prodáváte či sháníte specializovanou či atypickou nemovitost? I od toho tu jsou specializovaní odborníci. Mnohé realitní kanceláře jsou specializované na transakce luxusních nemovitostí, komerčních objektů anebo rovnou developerských projektů. Za konkrétní realitní kanceláří stojí zároveň i různé certifikace a licence. Nebojte se říct si o ně, makléři na českém trhu chtějí být co možná nejvíce transparentní.

Styl inzerce a přístup ke klientovi

Důležitým faktorem při výběru makléře je i osobní kontakt. Znáte svého makléře? Zvedá vám svůj telefon? Můžete se na něj spolehnout v rámci úprav či změn v inzerci vaší nemovitosti? To a mnohem více také souvisí se správným výběrem.

Nebojte se realitního makléře dotázat i na rozmach jeho marketingové strategie – Kde bude inzerovat? Jakým způsobem bude konkrétní nemovitost propagovat? Které reklamní kanály bude využívat? Správný a poctivý makléř před vámi nic neutají a přesně podá způsoby, jak bude prodej vašeho domu či bytu realizován.

Otázka financí

To nejdůležitější na závěr – otázka provize z prodeje či pronájmu. Ne všichni makléři přistupují k provizi totožným způsobem. Nicméně nezáleží tak na velikosti provize, jako na vašem vědomí, kolik vás budou makléřovy služby stát. Pokud dopředu nevíte, kolik si makléř za transakci tzv. „řekne“, není to férové jednání.

Ať už se s makléřem dohodnete na procentuální provizi, na pevné částce anebo na určitém splátkovém kalendáři, musí to být předem (před samotnou realizací) striktně dané a neměly by tam být žádná zadní vrátka.

Chcete prodat nemovitost? Prodejte ji opravdu dobře! Pomůžeme vám prodat nemovitost za nejlepší cenu na trhu, rychle, spolehlivě a bez zbytečných průtahů. K inzerci přistupuje maximálně realisticky a podání ruky má u nás i v dnešní době opravdový význam!

Kontaktujte nás a zjistěte vícero informací.

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.