Jak na skryté vady na nemovitosti?

Skyté vady nemovitosti

Skryté vady na nemovitosti jsou takové vady, které existovaly už při převzetí prodaného domu či bytu, avšak najevo vyšly až v pozdější době. Tyto vady nebyly zjevné při prodeji nemovitosti, a následně se projevily až při užití domu či bytu. Skrytou vadou může být např. nefungující topný systém, který se projeví až v zimě, anebo plíseň ve zdi, která se začne objevovat až po nějaké době.

Existují dva druhy skrytých vad – odstranitelné a neodstranitelné. Odstranitelné vady mohou být opraveny, kupující má tedy právo požadovat odstranění vady ze strany prodávajícího, anebo obdržet dodatečnou slevu z kupní ceny. Neodstranitelné vady bohužel nelze z určitého důvodu z nemovitosti odstranit. I v tomto případě má kupující právo obdržet dodatečnou slevu, která je přiměřená kupní ceně. V krajních mezích lze dokonce odstoupit od kupní smlouvy a nechat si zpětně proplatit celou částku za nemovitost.

Našli jste na nemovitosti skrytou vadu? Nevíte, jak dále postupovat? Kontaktujte nás a my vám pomůžeme problém vyřešit. V rámci našich právních služeb vám budeme k ruce při vypořádání skrytých vad na nemovitosti anebo během soudního sporu.

Sdílet:

Máte nějaké dotazy? Potřebujete poradit s prodejem, pronájmem či nákupem nemovitosti? Neváhejte mne kdykoliv kontaktovat.

Novinky ze světa realit a aktuální nabídka nemovitostí do vašeho e-mailu.